czytam

wtorek, 19 kwietnia 2011

czytam"Jestem z tej samej gliny" - deklaruje w udzielonym naszemu pismu wywiadzie Małgorzata Gutowska-Adamczyk, autorka bestsellerowej "Cukierni pod Amorem" oraz farsy "Mariola, moje krople...". O zbrodni w raju opowiada Magdalena Lewańska, Jan Siwmir uderza "kwiatkiem w kobietę", a Daniel Koziarski występuje w "Monodramie". Tak zaczyna się nowy, bardzo kobiecy numer e-magazynu o książkach "Czytam" - www.magazynczytam.pl. A dalej? Dalej jest jeszcze lepiej!

Nie tylko dla kobiet!

Prowincjonalna nauczycielka - popularna blogerka - poleca lektury "Nie tylko dla kobiet". Książki i filmy bardzo kobiece poleca również Kamil Świątkowski, autor popularnego blogu przykominku.com Gabriel Augustyn zadręcza innego, Tomasz Sobieraj przedstawia "Ogólną teorię jesieni", a z Wiolettą Sobieraj będziemy mieli okazję przejść się "Aleją róż". W ten sposób rozpoczynamy publikowanie w naszym piśmie dwóch powieści w odcinkach, które co miesiąc będziecie mogli przeczytać.

Wiosennie czyli kobieco?

"Wiosna przyjdzie i tak" - twierdzi autorka popularnych powieści obyczajowych, Katarzyna Enerlich. Jan Giemza z serwisu BookZNami z kolei zachęca, by pożegnać się ostatecznie z Dietą Dukana i innymi torturami. Małgorzata Gołaszewska mówi o związkach filmu ze sprawą kobiecą. Adam Maniura twierdzi, nieco kontrowersyjnie, że kobiecość to siła, nie słabość.

Historycznie

Tradycyjnie wspólnie z serwisem Histmag.org podejmujemy tematykę historyczną. Nie mogło więc zabraknąć na naszych łamach kolejnej spośród kobiet średniowiecza - Zofii, siostrzenicy cesarzowej Teodory. Jest też słów kilka o Grossowych "Złotych żniwach"

"Nie czytamy?"

Tak twierdzi Agnieszka Żak, jedna z autorek blogu "Votum Separatum". Sławomir Krempa wyjaśnia z kolei, że nie czytamy przez Tuska lub Kaczyńskiego; że winny jest rząd, bo podniósł podatki; opozycja, bo wciąż ględzi o Smoleńsku; wydawcy, bo ustalają za wysokie ceny i drukarze, bo wysokim cenom są winni. Odpowiedzialni są Chińczycy, bo jest ich za dużo i papier jest za drogi. Winni są nadto masoni, Żydzi i cykliści. Oraz A. Michnik.

Koniec z malkontenctwem!

Jan Koźbiel żegna się z malkontenctwem. Jolanta Kwiatkowska dziwi się cudacznym cudom codziennym. Po raz pierwszy goszcząca w naszym magazynie Małgorzata Kasperska próbuje zestawić afrykańskie motywy twórczości Kapuścińskiego i Coetzeego. Na koniec - zaglądamy do świata filmu i bliżej przyglądamy się obrazowi "Jestem legendą" oraz ostatniemu dziełu Woody'ego Allena "Poznasz przystojnego bruneta". Na koniec zapraszamy czytelników do świata zbrodni. Bo właśnie zbrodni i zbrodniarzom poświęcone będzie kolejne wydanie e-magazynu o książkach "Czytam". 

 

ZAMÓW

10:58, catarina78 , czytam
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 lutego 2011

W nowym numerze e-magazynu o książkach "Czytam" zapraszamy Was do świata wampirów - nie tylko w wersji popkulturowej. Kamil Świątkowski w swoim opowiadaniu zdradzi Wam "Wszystko, co chciał wiedzieć...". Małgorzta "Vrolok" Jankowska opowie o "Piekle-niebie", a Jan Siwmir wyjaśni wampiryczne "Dwie pomyłki". Wciągające, przewrotne, zaskakujące - takie są po raz pierwszy publikowane w naszym magazynie opowiadania.

Ale proza to nie wszystko. Małgorzata G ołaszewska poprowadzi "Wampiry poprzez wieki", pozwalając Wam uzupełnić swą wiedzę na temat pochodzenia i istoty wampiryzmu. Sporo dopowie Justyna Gul, opowiadając o "Homo sapiens vampiris". "8 wampirzych mitów" obali Grzegorz Raczek z portalu DuzeKa.pl, Gabriel Augustyn zmusi hrabiego do pokazania zębów, Dorota Jędrzejewska dowiedzie, że "Żywe trupy lubią kino", a Marcin Marchlewski opowie, jak przeżyć wśród... martwych.

Wspólnie wybierzemy najlepsze książki i filmy o wampirach. Ponadto porozmawiamy z naszymi specjalnymi gośćmi, którzy jednak z tematem przewodnim nie mają zbyt wiele wspólnego. O uroku mazurskiej prowincji opowie nam Katarzyna Enerlich, autorka wspaniałych powieści obyczajowych. Robert T. Preys podkreśli w wywiadzie, że mocno trzyma się rzeczywistości, choć pisze książki z pogranicza science-fiction i thrillera.

W "Punktowaniu" o designie książek opowie Joanna Janowicz, Warszawikia zaś przypomni Paweł Wimmer.

W ramach e-czytania z kolei Piotr Kowalczyk pokaże, jak dodać własne pliki do aplikacji e-książkowych na urządzeniach spod znaku "jabłka"

Jak zwykle na naszych łamach gości historia. Dzieje się tak za sprawą tekstów autorów portalu historycznego Histmag.org Porozmawiają oni ze Swietłaną Aleksijewicz i polemizować będą na temat filmu "Mgła". Czy to manifest nowoczesnego patriotyzmu, czy też brak w obrazie nowej jakości? O tym przekonacie się na naszych łamach.

To jednak nie koniec filmowych tematów. Gabriel Augustun ogląda ekranizację prozy Murakamiego i dzieli się z Wami wrażeniami z tej filmowej lektury. Ponadto serwis Czytadelko.com.pl oraz wydawnictwo JanKa zapraszają prozaików do udziału w konkursach na opowiadanie.

Zapraszamy do lektury!

Pobierz

10:25, catarina78 , czytam
Link Dodaj komentarz »
Twoja wyszukiwarka
Wydawnictwo e-bookowo.pl