piątek, 10 sierpnia 2012

Nasz najnowszy projekt Akademia Pisania zaczął już działać. Jest to wirtualna szkoła pisania, prowadzona przez teoretyków i praktyków - pisarzy, wydawców, a wkrótce specjalistów od marketingu. Będą warsztaty grafiki, które z pewnością przydadzą się przy projektowaniu okładek.

Można umówić się z Autorami na konsultacje online, zapisać na kilkumiesięczny kurs, poznać tajniki rzemiosła przez weekend. Form i możliwości jest mnóstwo, z pewnością każdy z piszących znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Wciąż też trwa nabór kadry - szukamy pisarzy, poetów, recenzentów, korektorów, redaktorów chętnych do podjęcia z nami współpracy.

Zapraszam tu: www.e-bookowo.pl/akademia-pisania.html

piątek, 20 lipca 2012

Kapryśne serca

Kamila Osajda tuż przed rozwodem z Sebastianem, marynarzem cierpiącym na impotencję względną, jak jego dolegliwość określili specjaliści. Sprawa rozwodu staje się nieaktualna, gdy w  sąsiedztwie dochodzi do porwania małżeństwa i ich córka, Sylwia Jerzyk, będzie potrzebowała opieki. Kamila odkrywa w sobie nie tylko wielkie zdolności organizacyjne, gdy traci pracę, ale i olbrzymie złoża macierzyńskich uczuć, gdy przejęła opiekę nad osieroconą dziewczyną.

W tle głównych wydarzeń są dwa obrazy miejsc idyllicznych: Dolina Charlotty na Pomorzu Zachodnim (jeszcze przed jej odkryciem przez dziennikarzy) oraz Ostoja w Dolinie Baryczy na granicy Dolnego Śląska i Wielkopolski. Sielankowe miejsce wspólnie z przyjaciółmi Kamila stara się stworzyć nad Zatoką Śpiącego Suma. Nie przychodzi jej to z łatwością, ale dzięki wsparciu innych osiąga cel.

Mini-powieść adresowana jest przede wszystkich do kobiet i dziewcząt wchodzących w dojrzałość. Liczne perypetie bohaterek, dzielenie się poglądami na temat życia, a także ich marzenia tworzą fabułę z żywą, intrygującą akcją. 

 

Rozstania

Izabelę Nadolską, skromną pracownicę w szkolnej bibliotece na wyspie Wolin, oczytaną, z pamięcią naszpikowaną przysłowiami, równocześnie spotyka  kilka ciosów:  dostaje wymówienie  z pracy, opuszcza ją mąż, który chce jej odebrać Dorotę, swą córkę z pierwszego małżeństwa. Dorota jest dzieckiem uzdolnionym, właśnie  kończy gimnazjum, czeka ją nauka w liceum poza miejscem zamieszkania. Pełna wątpliwości, rozterek Izabela postanawia pojechać z  dziewczyną na wczasy na Mazury, gdzie ma nadzieję przekonać Dorotę, że  odrzuci propozycję  ojca zapraszającego na wyspę Pitcairn. Dziewczyna jest bardzo przywiązana do ojca, czemu wyraz daje także w swych  wypracowaniach z języka polskiego; dowodzą one też jak dobrze rozumie psychikę, zainteresowania  człowieka morza. Próba zatrzymania Doroty przy sobie  - to wielkie wezwanie dla Izabeli, dlatego na wczasach przestaje być szarą biblioteczną myszką, stara się energią, pomysłami zaimponować  córce, przyćmić  wizerunek ojca - obieżyświata, mądrali.

Równolegle z wątkiem Izabeli i Romana toczy się wątek młodych: Doroty, Damiana  i Sykstusa, wątek młodzieńczej miłości, zauroczeń.  Ich wszystkich czeka rozstanie.09:56, catarina78
Link Dodaj komentarz »

Prezentujemy dziś dwie interesujące publikacje o Europie:

 

Naród i państwo w formie tradycyjnej traktuje jako relikt przeszłości. W okresie intensywnego rozwoju globalizacji naród to jedynie element tradycji i  historii jednej z wielu społeczności tworzącej zintegrowane społeczeństwo globalne. Państwo narodowe w formie tradycyjnej nie sprosta zadaniom, jakie stawia przed społeczeństwem globalizacja, dlatego powoli, lecz systematycznie, zostaje zastąpione inną, wyższą formą organizacji społeczności. Unia Europejska według Janusza to pierwsza forma, która jest zdolna stawić czoła globalnym problemom społecznym, jak i gospodarczym. Nie jest wprawdzie idealna i wymaga jeszcze wielu reform, ale systematycznie ewoluuje w kierunku zgodnym z rozwojem naszej planety. Stawia odważną tezę, iż Europa podzielona na pojedyncze narody i państwa nie będzie zdolna sprostać zadaniom jakie stawia przed nimi globalizacja.

I o tym jest ta książka – o państwie i jego historycznym powiązaniu z narodem. W miarę czytania odnosimy wrażenie, iż wielowiekowe powiązania państwa z narodem, a także z  kościołem, rozluźniają się. Natomiast społeczeństwa tworzące narody przemieszczają się i w ten sposób mieszając, wychodzą ponad tradycyjną granicę organizacji społeczeństw jakim jest państwo narodowe.Niniejsza praca zbiorowa jest plonem indywidualnych badań prowadzonych w ostatnich latach w Instytucie Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. Międzynarodowa i porównawcza polityka społeczna stanowi od dawna, właściwie w całym już blisko 35-letnim okresie istnienia tej placówki, jeden z głównych kierunków aktywności naukowej. Jej pracownicy opublikowali na ten temat liczne książki i artykuły, uczestniczyli w wielu projektach badawczych z udziałem partnerów zagranicznych. Zainteresowanie polityką społeczną, jaka kształtuje się w szerszym otoczeniu międzynarodowym, dotyczy także prowadzonej przez Instytut działalności dydaktycznej, nierzadko na tym polu pionierskiej. Przykładowo, na samym początku lat 90. ubiegłego stulecia IPS UW, jako pierwsza jednostka akademicka w kraju, wprowadził do programu prowadzonych przez siebie studiów kursowe zajęcia z Europejskiej polityki społecznej, przy wsparciu wspólnotowego programu Jean Monnet. W br. została wprowadzona nowa specjalność, pod nazwą „międzynarodowa polityka społeczna”, na realizowanych przez Instytut dwuletnich studiach magisterskich.
Prezentowana książka przedstawia szeroką panoramę zagadnień związanych z europejską i polską polityką społeczną. Naszym zamysłem, jako redaktorów naukowych tomu, było podjęcie w nim trzech zasadniczych wątków tematycznych, co w rezultacie odzwierciedla jego struktura - pogrupowanie autorskich opracowań w trzy główne części.

 

09:53, catarina78 , polityka
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 18 czerwca 2012

Festiwal Łódź Miastem Kobiet zorganizował spotkanie z Januszem Leonem Wiśniewskim. A oto fotorelacja:

W oczekiwaniu na Autora... Wszystko już prawie gotowe. Książki są...

Jeszcze tylko próba mikrofonu (na zdjęciu Karolina Sawicka)

Nareszcie jest! Szybka sesja zdjęciowa : )

Monika Sawicka, Janusz Wiśniewski, Katarzyna Krzan

Seria błyskotliwych pytań i odpowiedzi.Miss Ziemi Łódzkiej podczas pokazu mody

 Barwny występ

Brawurowe wykonanie Halleluyah Coehna (bez Leonarda) przez Karolinę Sawicką

Na koniec odbyło się podpisywanie książek i bankiet z sushi i krewetkami w roli głównej, ale fotograf walcząc z pałeczkami, zdjęć nie robił...

Szybki lans przed limuzyną...

Ale, ale, nie zapominajmy o Autorze...

I największy łódzki skandal: kim jest ta dziewczyna, która wsiadła z Wiśniewskim i Sawicką do limuzyny, by bujać się po Łodzi?

Jedna z łodzianek nie wytrzymała i zrobiła nam zdjęcie... Będzie temat do plotek : )

09:14, catarina78
Link Dodaj komentarz »
środa, 13 czerwca 2012

     

 

Z Rosjanami łączą nas nie tylko odwieczne konflikty, ale i namiętność, której trudno się oprzeć.

Polecamy najnowsze dwutomowe opracowanie Jana Kochańczyka, opisujące burzliwe losy naszych narodów od Bolesława Chrobrego po prezydenta/premiera Putina. To fascynująca opowieść o tym, jak wiele namy wspólnego.

08:38, catarina78
Link Dodaj komentarz »
sobota, 09 czerwca 2012

Stada nie lada - zbiór zabawnych wierszyków o zwięrzętach

 

Przebieranki Anki i kolorowanki - przygody niesfornej, obdarzonej wybujałą wyobraźnią Anki.

 

Co to znaczy? - błyskotliwe wyjaśnienia popularnych zwrotów i związków frazeologicznych.

 

Wszystkie książeczki autorstwa Izabeli Mikrut, związanej z Kabaretową Sceną Trójki ilustrowane przez młodziutką autorkę, odkrycie wydawnictwa e-bookowo.

E-książki dostępne w formatach: PDF - do wydruku i pokolorowania (można stworzyć własną książeczkę!), EPUB i MOBI - na czytniki (można zabrać ze sobą na wakacje).

POLECAMY

12:59, catarina78
Link Komentarze (1) »

Rok 1300 – na tereny Europy Środkowo-Wschodniej przybywa grupa humanoidalnych, rozumnych kotów. Kotiel, ich przywódca, proklamuje izolacjonistyczne Królestwo Kociej Doliny.

Rok 2003 – Mruczysław Miau jest agentem Kociej Organizacji Detektywistycznej. Przypadkiem natrafia na przybłędę z Rosji – Sylwestra Cata. Za cenę oczyszczenia z zarzutu kradzieży, Sylwester wyrusza do Australii w celu pochwycenia nieuczciwego miliardera. Z czasem wplątuje się w grę mafii i wywiadów. Grę, w której wszystkie chwyty są dozwolone, a stawka wcale nie jest oczywista.

http://www.e-bookowo.pl/nowosci/z-tajnych-akt-kod-u.html

12:47, catarina78
Link Dodaj komentarz »

Książka ta opisuje historię życia kobiety, która zaznała sławy, bogactwa, podróży w egzotyczne krainy, życia w świetle jupiterów, ale również strachu, poniżenia i cierpienia. Pokazuje, że wielkie, wspaniałe szanse, jakie dostajemy od losu, mogą przejść obok niewykorzystane lub przerodzić się w nieszczęścia. Codzienność, kłopoty życiowe, historie miłosne, romanse, ważni ludzie, marzenia, podróże, rozczarowania, śmierć, większe i mniejsze dramaty bohaterki, opisane są w barwny sposób.

Nie jest to opowieść o „lalce Barbie” czy „infantylnej dziewczynie”, która wzięła udział w konkursie piękności, lecz o zwyczajnej kobiecie. Z tej książki można dowiedzieć się, jak naprawdę wyglądają wybory miss i co taki konkurs daje jego uczestniczkom. Jednak nie jest to opowieść o targowisku próżności, ale historia życia kobiety – byłej Miss Polonia.

http://www.e-bookowo.pl/proza/niebo-uslane-grzechami.html12:45, catarina78
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 marca 2012

Mamy coś wyjątkowego, oryginalnego i zupełnie nie wirtualnego:

 

12:49, catarina78
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 marca 2012

 

17:32, catarina78
Link Dodaj komentarz »

Sporo poezji ukazało się ostatnio w e-bookowo:

 

17:31, catarina78 , poezja
Link Dodaj komentarz »

Nasze e-booki są już dostępne w sklepie Merlin.pl : )

 

Tagi: ebook merlin
17:26, catarina78
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 lutego 2012
czwartek, 16 lutego 2012

Zapraszamy na spotkanie z Eną Kielską i jej "Pamiętnikiem Wendy" 22 lutego o godzinie 17 w Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu. Może wyjaśni się wreszcie zagadka "Gdzie jest Wendy?" Będą książki do nabycia : )

09:37, catarina78
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 lutego 2012

Pewnej wiosennej niedzieli 1944 roku, młody oficer niemieckich wojsk lotniczych zaprosił samotnie spacerującą niewiastę do kawiarni. Pół roku później zostaje ona jego żoną. Początkowa idylla z upływem czasu zamienia się w splot wydarzeń, graniczących z fizycznym i psychicznym dramatem
Akcja powieści rozgrywa się na początku w niemieckim mieście Waldenburg na Dolnym Śląsku. W 1945 roku – po zakończeniu II wojny światowej – władzę przejmuje polska administracja, nadając miastu polską nazwę Wałbrzych. Dalsze losy powieści, które czyta się jednym tchem, rozgrywają się w Niemczech Zachodnich nad jeziorem Tegernsee oraz na plebani w małej bawarskiej miejscowości.
An einem Frühlingssonntag 1944 wurde eine junge Frau von einem Luftwaffenoffizier zu einer Tasse Kaffee eingeladen. Ein halbes Jahr später wird sie schon seine Ehefrau. Das, was anfangs wie ein Märchen beginnt, wird später zu einer Beziehung, deren Abgrund und Faszination nah beieinander liegen.
Die Geschichte spielt sich Anfangs in der deutschen Stadt Waldenburg in Niederschlesien, ab. Nach dem zweiten Weltkrieg übernahm polnische Besatzung die Stadt, und seitdem heißt się Wałbrzych. Weitere Ereignisse dieser Erzählung – die man in einer Lesung verschlingt - folgen in West Deutschland am Tegernsee und der Pfarrei eines Kleindorfes in Bayern.

10:54, catarina78 , proza
Link Dodaj komentarz »

Jeszcze przed opublikowaniem Careo..., spotkałem się z licznymi uwagami  krytycznymi z różnych środowisk. Zupełnie obce sobie osoby krytykowały jednakże  nie treść powieści tylko jej niemodny, niemarketingowy tytuł. Jak dla kółka  różańcowego, klubu emerytowanych szachistów, albo koła gospodyń cerujących  pończochy przy kominku - mówili. I uwagi te tylko utwierdziły mnie w mojej  decyzji o nie zmienianiu go na żaden inny, bardziej chwytliwy. Dlaczego? Celowo,  trochę z przekory też, oczywiście, gdyż, jak symbolicznie sugeruje tutył, treść  tej powieści odnosi się do równie niechwytliwej, coraz rzadszej i, nie wiedzieć  czemu wstydliwej, ale bardzo ważnej czynności jaką jest autorefleksja nad naszym  rozwojem osobowym

10:49, catarina78 , proza
Link Dodaj komentarz »

Podobno co trzeci Polak cierpi na zaparcia. Jeśli należysz do tej grupy, zapewne stosujesz już jakieś środki zaradcze:

Spożywasz produkty bogate w błonnik.

Czy zdajesz sobie jednak sprawę, że zbyt dużo błonnika w połączeniu z małą ilością wody zapycha jelita i powoduje efekt wręcz odwrotny?

Pijesz dużo wody

Jednak co zrobić, żeby woda zatrzymała się w organizmie i nawilżała ciało, a nie przelatywała przez ciebie jak przez syfon?

Spożywasz ciemne pieczywo

Czy jednak wiesz, że bardzo często chleb jest ciemny, ponieważ piekarz dodaje do niego słód? Poza tym razowe pieczywa nie służą każdemu?

Pijesz produkty mleczne zawierające dobre bakterie np. bifidophilus.

Bardzo dobrze, ale w większości przypadków kefiry i jogurty szkodzą, szczególnie tym, którzy mają konstytucję zimną. Na szczęście możesz jeść inny produkt spożywczy, który działa podobnie.

W najgorszym razie zażywasz tabletkę przeczyszczającą. Czyli sprawiasz, że sytuacja staje się jeszcze bardziej krytyczna. Tabletka bowiem działa niezwykle agresywnie i tak naprawdę rozleniwia, osłabia i odwadnia twoje jelita. A poza tym działa tylko raz, a potem wszystko wraca do „normy”.

A teraz zadam ci pytanie:

 

Czy chcesz naprawdę pozbyć się uciążliwych zaparć i sprawić, aby twój układ trawienny zaczął pracować prawidłowo?

Jeśli tak, to instrukcję znajdziesz w tej książce.

Ten poradnik został napisany dla ciebie, a nie dla lekarzy. Oznacza to, że w prosty i klarowny sposób przekazuję ci wiedzę, której korzenie sięgają kilku tysięcy lat wstecz. Dzięki niej poznasz:

7 zasad zdrowego stylu życia

10:45, catarina78 , poradniki
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 17
Twoja wyszukiwarka
Wydawnictwo e-bookowo.pl