czwartek, 11 kwietnia 2013

Zapraszamy na kobiece spotkanie literackie, podczas którego porozmawiamy o tym, czy istnieje literatura kobieca, co czytają kobiety i o czym lubią pisać.

 

Zaprosiliśmy ciekawe pisarki (Annais, Weronika Górska, Ena Kielska, Katarzyna Krzan, Joanna Segieta, V.G. Soque, Patrycja Żurek i inne...), które opowiedzą o swojej twórczości, podzielą się przemyśleniami. Będzie można zadać im niedyskretne pytania i kupić ich książki.

 

Serdecznie zapraszamy do będzińskiej biblioteki 26 kwietnia o godz. 17 w Klubie pod Sową.

 

Gwarantujemy niezapomniane literackie emocje.

 

WSTĘP BEZPŁATNY17:46, catarina78
Link Dodaj komentarz »

Zapraszamy na kobiece spotkanie literackie, podczas którego porozmawiamy o tym, czy istnieje literatura kobieca, co czytają kobiety i o czym lubią pisać.

 

Zaprosiliśmy ciekawe pisarki (Annais, Weronika Górska, Ena Kielska, Katarzyna Krzan, Joanna Segieta, V.G. Soque, Patrycja Żurek i inne...), które opowiedzą o swojej twórczości, podzielą się przemyśleniami. Będzie można zadać im niedyskretne pytania i kupić ich książki.

 

Serdecznie zapraszamy do będzińskiej biblioteki 26 kwietnia o godz. 17 w Klubie pod Sową.

 

Gwarantujemy niezapomniane literackie emocje.

 

WSTĘP BEZPŁATNY17:45, catarina78
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 marca 2013

TEN WARSZTAT JEST DLA CIEBIE!

Stworzyłyśmy program tak, abyś po warsztacie zdobyła wiele korzyści m.in:

 

Warsztaty poprowadzi dla Was Agata Dominik- stylistka,
personal shopper, trener, twórczyni marki Sofia Style, finalistka konkursu
Doroty Wróblewskiej „Stylizacje inspirowane kulturą Afrykańską”,
ekspert – stylistka m.in. Gazety Wyborczej, Dziennika Zachodniego,

CO JESZCZE?

Abyś po warsztacie mogła aktywnie wykorzystać zdobytą wiedzę, przygotowaliśmy WIELKĄ NIESPODZIANKĘ!

SESJA FOTOGRAFICZNA DO TWOJEGO NOWEGO WIZERUNKU !!!

Co ty na To? Chcesz? Już dziś zarezerwuj miejsce…

Promocyjny koszt uczestnictwa w warsztacie wynosi 150zł/osobę.

COŚ JESZCZE?

Dla uczestniczek przygotowaliśmy prezenty od naszych Parterów oraz wiele innych atrakcji.

DO ZOBACZENIAMiejsce: Biblioteka Publiczna w Będzinie

Termin: 23 marca 2013

Godzina: 9:30- 15:00

ul. Piłsudskiego 39
42-500 Będzin08:57, catarina78
Link Komentarze (1) »

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie
oraz Wydawnictwo Internetowe E-BOOKOWO

 

zapraszają na spotkanie autorskie z Eną Kielską

 

22 marca 2013 godz. 17.00

 

 

W Klubie pod Sową

 

po spotkaniu będzie można zakupić książkę autorki

 08:53, catarina78
Link Dodaj komentarz »

Tym razem jeszcze bardziej niebezpieczny...

 

08:52, catarina78
Link Dodaj komentarz »

Polska niedokończona Jacka Babiela pokazuje obraz IV Rzeczpospolitej za czasów, kiedy rządzili nią bracia Kaczyńscy.

Polska w latach 2005-2007.

 

– Miało być pięknie. Takie były zapowiedzi. Zanim historia napisała to, co miała do zrobienia, każdego dnia z kalendarza spadały kartki. A z każdą było dalej do rewolucji. O jakiej rewolucji mowa? Kto kogo zrewolucjonizował, a może zdetronizował? Czy coś się zmieniło od czasów, gdy Polską rządziła lewica i kto się do tego najbardziej przyczynił?

 

Książka pokazuje w zarysie obraz rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości mogą powiedzieć – taka powinna być Polska

Zwolennicy Platformy Obywatelskiej mogą powiedzieć – takiej Polski nie chcemy.

A zwolennicy innych partii? Będą z pewnością pytać – jaka Polska? Niedokończona?

 

www.niedokonczona.pl

 


Poradnik „Jak wygrać wybory?” kierowany jest do wszystkich, którzy chcą wystartować w wyborach samorządowych albo parlamentarnych – radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów, byłych i obecnych parlamentarzystów oraz pracowników ich biur i sztabów wyborczych.
Książka przeznaczona jest dla wolontariuszy, pracowników oraz członków sztabów wyborczych oraz kandydatów, którzy chcą startować w wyborach. Książka może być znakomitym materiałem dla studentów politologii i dziennikarstwa, którzy interesują się tematyką wyborczą.

Czytanie poradników wyborczych nie daje gwarancji na wygraną w wyborach, ale daje podpowiedź jak przygotować się do kampanii i jak ja przeprowadzić.
W książce znajdują się odpowiedzi:
Jak zwrócić uwagę na siebie podczas kampanii wyborczej
Jak komunikować się z mediami i wyborcami podczas kampanii wyborczej
Jak zorganizować niskobudżetowa kampanię
Jak zorganizować konferencję prasową,
Jak wydawać gazetkę wyborczą
Jak prowadzić stronę internetową i bloga
Jak przygotować newsletter wyborczy
Jak powinny wyglądać plakat i ulotka wyborcza
Jak przygotować atrakcyjne materiały wyborcze
Jak wybrnąć z sytuacji kryzysowych
Jak ustalić hasło wyborcze
Jak udzielać wywiadów
Jak prezentować poglądy w mediach
Jak wykorzystać skrzynkę e-mail do kampanii wyborczej
SMSy wyborcze
Kogo lubią wyborcy
Jak odpowiedzieć na najważniejsze pytanie kampanii wyborczej

Jak wygrać wybory? - w książce wiele ciekawych i praktycznych przykładów.

 

www.jakwygracwybory.com.pl

08:43, catarina78
Link Komentarze (1) »
08:40, catarina78
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 26 lutego 2013

 

 

“Choruję na raka – a wy mi pomagacie wyzdrowieć! Dziękuję wam.”

 

Kochani,

25-letni Jakub 20-02-2013  r. przeszedł skomplikowaną operację usunięcia guza mózgu. Niestety terminy wyznaczane przez NFZ w Polsce- nie dawały Mu szans na przeżycie, więc Rodzice Jakuba byli zmuszeni szukać pomocy za Granicą. Jakuba zoperowano w Klinice w Niemczech, ale sam koszt operacji to 50 000 EURO!  A przecież czeka Go dalsze- kosztowne leczenie. Dzięki niezłomnej walce Taty Jakuba- Wraz z grupą przyjaciół postanowiliśmy pomóc w zebraniu funduszy na pokrycie kosztów operacji i leczenia Kuby, który od zawsze – służył pomocom tym, którzy jej potrzebowali. Wielkie serce i niesamowita wrażliwość tego chłopca sprawiły, że wszyscy Go kochamy i nie moglibyśmy dziś zostawić Go bez pomocy. Organizowane są imprezy charytatywne, aukcje internetowe, koncerty (patrz: w Internecie : https://www.facebook.com/hubert.bartol/posts/606240799402767 ).  Zachęcamy więc do brania udziału w zorganizowanych przez nas eventach, jak i do wpłacania darowizn na konto bankowe. Każda forma pomocy się liczy! Ja- jako autor i przyjaciel- również postanowiłam przyłączyć się do akcji. W związku z czym  całkowity dochód z niniejszej aukcji ( po odtrąceniu przez wydawcę podatku) zostanie przekazany na konto Taty Jakuba z przeznaczeniem na zakup lekarstw.

Dziękuję w imieniu Jakuba!

Jey T.R.

 

DOCHÓD ZE SPRZEDAŻY E-BOOKA ZOSTAJE PRZEZNACZONY NA LECZENIE JAKUBA!

 

 

Pewnego dnia w niewielkim miasteczku przychodzi na świat dziewczynka, w której narodzinach biorą udział niezwykłe istoty….

Mija 18 lat i dokładnie w dniu swoich urodzin- Stella z ogromnym zdziwieniem dostrzega siedzącego na komodzie w jej pokoju anioła!

Ale cóż to jest  za anioł!!!

Rozczochrany, w połamanych okularach i zbyt krótkiej szacie a w dodatku równie zdziwiony zaistniałą sytuacją , jak dziewczyna.

W tym samym czasie kilka wysoko postawionych aniołów – a wśród nich – i ten mroczny, potępiony, ten, którego wszyscy się boją – knuje skomplikowaną intrygę.

Kim jest Stella?

Dlaczego widzi anioły?

Jaki los jest jej pisany i co mają z tym wspólnego anioł śmierci i Lucyfer?

Tego dowiecie się czytając  moją powieść.

Intrygującą, ale i pełną humoru. Trzymającą w napięciu, ale i nie pozbawioną głębokich treści – historię o aniołach, dziewczynie i miłości silniejszej niż śmierć….

Serdecznie polecam!

 

 

Jey T.R. Aż do skończenia świata by Katarzyna Krzan

16:49, catarina78
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 lutego 2013
Pierwsza hipoteza utożsamia epigram z papieżem Gloria olivae – Benedyktem XVI. Sam papież od początku swojego pontyfikatu mówił, że Kościół otoczony jest morzem zła. I ma rację. Nigdy dotąd nie było tak ciężkich prześladowań Kościoła jak dziś. Nawet w pierwszych wiekach. Skalę okrucieństwa można przyrównać jedynie do wojen religijnych XVII wieku. Wielbiony tu i ówdzie Ludwik XIV, to była kanalia pierwszej wody.
Nostradamus poświęcił sporo uwagi papiestwu i losom Kościoła. Jest to zrozumiałe w kontekście przyszłego konfliktu, którego ważnym tłem jest święta wojna, ale śmierć papieża opisuje o wiele bardziej poetycko niż inni. Wymienione poniżej miejscowości leżą w Tunezji, Włoszech i Grecji. Każda z nich miała znaczenie w starożytności. Wieszcz przeżegnał się chyba na mapie, gdy ujrzał śmierć papieża.
środa, 13 lutego 2013

Nie jest łatwo odnaleźć właściwe słowa, by przy ich pomocy przekazać uczucia, które mi towarzyszyły podczas czytania poematu „Undyna”. Była to wersja w języku rosyjskim. Od początku nie dawała spokoju myśl, by przetłumaczyć utwór na język polski. Zadanie wydawało się wyjątkowo trudne, głównie ze względu na specyficzny styl języka, który zastosowano w powieści.

 

Wraz z bohaterami poematu czytelnik przenosi się do dawno minionych czasów rycerstwa, którzy na turniejach „…starannie łamali włócznie”, ale jednocześnie jest świadkiem gorącej miłości między rycerzem i cudowną, śliczną Undyną, u której „…Płomień miłości dygotał w oczach …, jak rosa na lazurowych listkach”.

 

Undyna w pięknych słowach opowiada ukochanemu skąd się wywodzi, w jaki sposób i dlaczego znalazła się na ziemi wśród ludzi, jak bardzo pragnie być szczęśliwą, ale chwilę później oświadcza, że jeśli „… odepchnąć mnie zdecydujesz, to zrób to w tej chwili; przejdź samotny na drugi brzeg; ja się rzucę do tego strumyka”.

 

Rycerz opowiada ukochanej, jakie przygody towarzyszyły mu podczas wędrówki przez zaczarowany las, w którym ktoś ciągle zmieniający swój wygląd „…niby dym, niby mgła” spychał go w jednym kierunku, w efekcie trafił do niej, do Undyny.

 

W kilku zdaniach, nie sposób przekazać treści poematu. Można się domyślić, że nie będzie zakończenia w stylu „..żyli długo i szczęśliwie”. Czytelnik uzyskuje, w tym przypadku, satysfakcję nie w wyniku zapoznania się z zakończeniem, ale przeżywając wraz bohaterami wzajemną niecodzienną miłość, ale i przenosząc się tam gdzie „…Na skalistym dnie wąwozu huczał, czarny strumyk między świerkami”, gdzie „ błękitne niebo nie świeciło nigdy w jego mętnych wodach”., gdzie „…szkaradna gniewna paszcza odbijała z czarnego mroku, a chrapiący głos zawył: „Pocałuj Mnie, pastuszku drogi!”

 

Wypada jeszcze dodać, że zakończenie nie jest wesołe, ale po jakimś czasie nie u jednego czytelnika zrodzi się chęć, by ponownie towarzyszyć rycerzowi i Undynie w ich gorącej, lecz tragicznej miłości.

12:16, catarina78
Link Dodaj komentarz »
 

Trójka przyjaciół znalazła się nagle w nieznanym, niebezpiecznym miejscu, gdzie nieprzeciętne zdolności, odwaga i wrodzona dobroć były ich jedyną bronią.

Książka opowiada o dziewięcio i dziesięcioletnich dzieciach, o ich wzajemnej przyjaźni a także o bardzo ważnej przyjaźni     z dorosłymi.

Świat nauki przeplata się z dziką przyrodą, najciekawsze wynalazki z najlepszym światowym malarstwem, poprawianie natury z jej niszczeniem.

Młody Odkrywco, EMULANDIA to powieść dla Ciebie i Twoich przyjaciół!

 

Czyta Leszek Wojtaszek z Przeczytamy.pl

 Sara Tukan: Emulandia 

11:00, catarina78
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 05 lutego 2013
Tym razem prezentujemy oryginalną książkę, mającą w dyskretny sposób pomóc w nauce ortografii i pokazać, że język polski stanowi nie lada wyzwanie.
wtorek, 22 stycznia 2013

 

Witamy na pokładzie statku Bateau-Mouche „Europe”!

 

W komedii Pawła Zapendowskiego "Jestem jaka jestem" wystąpi Elisabeth Duda, popularna aktorka filmowa, znana z programów telewizyjnych i tanecznych, autorka książek, audycji radiowych, popularyzatorka kultury polskiej i francuskiej.

Akcja komedii "Jestem jaka jestem" zaczyna się i kończy na przystani koło wieży Eiffla. Jest to zabawna i mądra historia o kobiecie która przed wojną urodziła się w Polsce, spędziła życie we Francji, a teraz odbywa fantastyczną podróż statkiem do miejsca swojego urodzenia. Paryż jest miejscem, które tytułowa M. musi na chwilę opuścić, aby odszukać utraconą miłość. Elisabeth Dudzie - w podróży statkiem Baetau-Mouche „Europe” - towarzyszą m.in. Anna Verma i Remigiusz Spychalski. Muzykę skomponowała kompozytorka filmowa Sylvia Filus. Na spektakl czytany w Espace Beaujon w centrum Paryża zaprasza asocjacja Kulturalna Europa.

 

Espace Beaujon - Paris - 7 Lutego 2013 - godz. 20.30
Elisabeth Duda w polsko-francuskiej komedii Pawła Zapendowskiego "Jestem jaka jestem"

Występują: Elisabeth Duda, Anna Verma, Florian Grouvel, Remigiusz Spychalski... 
Muzyka: Sylvia Filus
Spektakl czytany - język polski / napisy francuskie
208, rue du Faubourg Saint-Honoré 75008 Paris
Metro: Miromesnil, Saint-Philippe du Roule
Bilety: 8 € (5 € ulgowe)
Kulturalna Europa

Rezerwacja: asso.kulturalnaeuropa@gmail.com

17:13, catarina78
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 07 stycznia 2013

Miłość. Jedna z większych zagadek ludzkości. Nieosiągalna dla wielu, choć jest dla każdego. Nienamacalna, a jednak tak dotkliwa. Nie ma czegoś takiego jak jedna miłość, bo jej rodzajów znamy miliony. Miłość do matki, miłość do syna, miłość do kobiety, miłość do bogactwa, miłość szczęśliwa czy nieszczęśliwa. Nieważne. Miłość do skłonność, a w naturze mamy uleganie skłonnościom.

Np. do grzechu. Takim właśnie grzesznikiem jest Bekas, Marcin Bekas.  Czerpiący z życia pełnymi garściami człowiek, mężczyzna, który nigdy nie bał się ulegać pokusom. Singiel, król życia, nie tylko swojego. Bekas bowiem jest płatnym zabójcą. Nie uważa się jednak za dybiącego na czyjeś żywoty psychopatę, a po prostu osobę zajmującą się czymś w czym jest dobry.

-Gdybym nie zabijał, to tak jakby Cristiano Ronaldo nie grał w piłkę, a Michael Jordan nie został koszykarzem. Mam talent więc go wykorzystuję – tak Bekas tłumaczył swój zawód. Pewne zlecenie jednak zmieni rutynę życiową tego bawidamka, playboya, wiecznego singla, a przy tym doskonałego i zimnego zabójcy na zlecenie. Bowiem pewnego dnia zabija Kupidyna…

Z dnia na dzień dostaje propozycję, choć według niego raczej rozkaz, by zastąpić ów martwe bóstwo w jego obowiązkach rozsiewania miłości i łączenia ludzi w pary.

– Z wielką mocą przychodzi wielka… odpowiedzialność? Co to jest?

Z wielką mocą przychodzi wielka zabawa! – wykrzyczy Bekas, który wywróci świat uczuć międzyludzkich do góry nogami. Bohater mojej książki wcale nie ma zamiaru używać Łuku Erosa w dobrych zamiarach.

Wszak uleganie pokusom to rzecz ludzka, ale satysfakcja z tego może być boska…

Zapomnij o melodramatach, zakop komedie romantyczne, czas na czarną komedię o miłości!18:42, catarina78 , proza
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 stycznia 2013

Kazimierz Turaliński - specjalista ds. bezpieczeństwa gospodarczego, autor publikacji śledczych i prawno-ekonomicznych, autor kilkudziesięciu reportaży publikowanych w prasie polskiej, brytyjskiej i niemieckiej, a także sześciu publikacji książkowych z zakresu przestępczości zorganizowanej oraz aspektów prawno-finansowych międzynarodowej przestępczości gospodarczej. Stworzył rewelacyjne kompendium wiedzy na temat polskiej rzeczywistości w biznesie. Jego książka "Jak kraść? Podręcznik złodzieja" to wydawniczy hit na naszym rynku! Ogrom wiedzy w encyklopedycznym podręczniku na 513 stronach!turalinski_jakkrasc_small.jpg (2012-12-30 11:31:56)

Specjalnie na Aukcję Wielkiej Orkiestry mamy dla Was jedyny przedpremierowy egzemplarz w wersji drukowanej, specjalnie od Autora, z adnotacją o unikalności egzemplarza - równoważny z oryginałem maszynopisu autorskiego!


Wartość książki w wersji elektronicznej w wydawnictwie e-bookowo.pl to 150pln!


"Współczesna Polska to raj dla złodziei, a piekło dla ludzi uczciwych. Aby przetrwać w chaszczach i cierniach codzienności musisz zgłębić obowiązujące w niej reguły gry. Podstaw prawa, ekonomii, politologii i metodyki popełnianych przestępstw nauczy Cię praktyk-specjalista ds. bezpieczeństwa i wywiadu gospodarczego.


W cenie równej jednej porady u radcy prawnego otrzymasz obszerny pakiet informacji i sztuczek prawniczych, za które liderzy warszawskich gangów, Mafii Paliwowej i zamieszani w liczne afery politycy płacili asom palestry setki tysięcy złotych. Dziś ta sama wiedza znajduje się w Twoim zasięgu. Dowiesz się, jak legalnie:Po lekturze zrozumiesz, dlaczego w Polsce „białe kołnierzyki” nie idą do więzienia, a szarym obywatelom sądy nie okazują litości. Słuchając wieczornych wiadomości bez trudu ocenisz, w jaki sposób zakończy się właśnie ujawniona afera i dlaczego właśnie umorzeniem śledztwa.


Przekonasz się, jak łatwo uniknąć płacenia podatków i dlaczego zwalczanie procederu prania brudnych, mafijnych pieniędzy to nad Wisłą fikcja. Nauczysz się niskim nakładem konstruować pozornie wiarygodne, międzynarodowe holdingi spółek kapitałowych z centralą w rajach podatkowych. Zgorszy Cię świadomość powszechnego okradania klientów przez banki oraz firmy ubezpieczeniowe. Przestaniesz ufać giełdzie i banknotom w Twoim portfelu. A jeśli nudzi Cię wielki biznes, w wolnej chwili zgłębisz tajemnice włamywaczy i złodziei samochodów. Kto wie, może kiedyś zostaniesz jednym z nich? A nawet jeśli nie, to chociaż będziesz wiedział, jak zabezpieczyć przed niedoszłymi „kolegami” własny dom lub auto...


Znając sposób myślenia złodziei, oszustów, finansistów i polityków, nie dasz się więcej nabrać na ich kłamstwa. I tylko od Ciebie zależeć będzie, czy pozyskaną wiedzę wykorzystasz w dobrym, czy złym celu. Publikację szczególnie polecić należy osobom planującym karierę: przestępcy, biznesmena, prawnika, ekonomisty, specjalisty ds. bezpieczeństwa, prywatnego detektywa, windykatora, policjanta lub funkcjonariusza innych formacji powołanych do ochrony bezpieczeństwa publicznego, sędziego, kontrolera podatkowego, dziennikarza śledczego, politologa, lobbysty, a także wszystkim tym, którzy nie chcą być nabijani w butelkę przez cwaniaków.

Konsultacje w zakresie bezpieczeństwa informatycznego i wybranych zagadnień socjotechnicznych – Adrian Norejko"10:57, catarina78
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 17
Twoja wyszukiwarka
Wydawnictwo e-bookowo.pl