Blog > Komentarze do wpisu

Almodovar, Almodovar...


 

Almodovar, Almodovar...

 


E-bookowo jest moim wydawnictwem, w takim sensie jak Kraków jest moim miastem, a niebieskawa zieleń moim ulubionym kolorem. W e-bookowie ukazały się moje wiersze, opowiadania, dramaty i w e-bookową przestrzeń wtopiłem mnóstwo moich uczuć pozytywnych. Najważniejszy pozostaje "Almodovar". W 2010 pierwsze wydanie komedii, po czytaniach w 2013 II wydanie. W najbliższy czwartek odbędzie się już premiera "Jak z Almo...", na którą wszystkich fanów e-bookowa gorąco zapraszam. "Jak z Almo... Komedię kipiącą pożądaniem".

Co chciałbym powiedzieć na Strefie Autora? Że realizacja sceniczna sztuki teatralnej jaką się napisze jest wielką sprawą. Wielką sprawą jest napisanie tekstu, a gdy jest już gotowy, czeka się na więcej. Czeka i działa w kierunku. Dzisiaj rano zastanawiałem się jak doszło do realizacji, lecz jest to historia raczej na inną porę, gdyż to Almodovar jest hot i aktorzy są hot, także reżyser Przemysław Sejmicki, wspaniały aktor, z którym spotkałem się kiedyś w Tarnowie. Ja projektowałem scenografię i kostiumy, a on grał w komedii Dario Fo. Po kilku miesiącach gdy "Jak z Almo..." zdobyło nagrodę na tarnowskiej Talii jako tekst, on w publicznym czytaniu odegrał rolę Maczo. Teraz próbuje z aktorami "Almo..." i jak to zwykle bywa ten tydzień przed premierą jest gorący.

Dlaczego Almodovar ? Bo to kolorowe, gorące filmy, jakie lubię nie tylko ja. Akcja sztuki zaczyna się w małym mieście. Adrian nie wie co zobić ze swoją wrażliwością w sferze seksu i znajduje oparcie w filmach Almodovara. Jeśli postaciom z ekranu wolno być sobą to i jemu również. Później z resztą swoich znajomych zostaje przeniesiony (na skutek splotu okoliczności) do Warszawy i to miasto daje mu upragnioną wolność. "Almodovar" podsuwa styl im wszystkim - i tak w skrócie można wytłumaczyć jego obecność na scenie.

Aktorów z Teatru Kontrabanda znam z czytań, które publiczność przyjęła bardzo bardzo ciepło. Ale co pokażą na premierze będzie dla mnie zaskoczeniem, gdyż nie byłem na żadnej z prób. I tak ma być! Autor z e-bookowa, wirtualnego, nierealnego jak błękit windowsów, chce być zaskoczony przez materialnie zmysłową rzeczywistość. Zakładam różowe okulary Sławomira Mrożka, który mówił (cytuję ze zbioru aforyzmów), że gdy na świecie ktoś wystawia jego tekst, on czuje się szczęśliwy.

 

Paweł Zapendowski

 

Paryż, 24 maja 2015

 

http://www.kupbilecik.pl/baza-1224-jak.z.almo.html

http://teatrkontrabanda.wix.com/kontrabanda#!jak-z-almodovara/c20bg

 

 niedziela, 24 maja 2015, catarina78
www.e-bookowo.pl

Polecane wpisy

  • Premiera powieści Spisek autorów

    A gdyby tak władzę w kraju przejęli pisarze? Jak zmieniłaby się sytuacja autorów? Kto by zyskał, a kto stracił?

  • Jak z Almodovara

    Seks i wymuszenia, prowincjonalny "miś" w agencjach towarzyskich stolicy, kobieta sukcesu w rękach mafii, niewolnik senator, kariera po małżeńskim trupie i odzy

  • Kokaina

    Paweł Bitka Zapendowski: Kokaina KOKAINA (dzień 1 i 2) opera o Georgu Traklu tekst sztuki i libretto muzyka i tekst: Paweł Bitka Zapendowski oraz adaptacja poez

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Twoja wyszukiwarka
Wydawnictwo e-bookowo.pl